Aktualności

          • Pożegnanie Absolwentów!

            25.06.2026

            26 czerwca 20206 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych, które otworzył dostojny polonez, a zwieńczył elegancki walc Absolwentów

            Był to także czas podsumowań, wyróżnień i podziękowań – dla uczniów za ich pracę, osiągnięcia i zaangażowanie, dla rodziców za wsparcie oraz dla nauczycieli za codzienny trud i serce wkładane w edukację młodych ludzi.

            Naszym Absolwentom życzymy odwagi w realizacji marzeń, sukcesów na kolejnych etapach nauki oraz wielu pięknych chwil w nowych szkołach.

            Raz ósmoklasistą – zawsze częścią naszej szkolnej społeczności. 

            Powodzenia!

          • Nowy poczet sztandarowy 2026/2027

            25.06.2026

            18 czerwca 2026 r. odbyły się wybory do nowego pocztu sztandarowego. Rada Pedagogiczna poprzez tajne głosowanie wyłoniła reprezentantów pocztu głównego na rok szkolny 2026/2027.

             Główny skład tworzyć będą:

            • Dobrawa Rakowska kl. 8b,
            • Łucja Stoboy z kl. 8b,
            • Adam Szymczak z kl. 7a.

            Natomiast w poczcie zastępczym znalazły się następujące osoby: 

            • Laura Trzcińska z kl. 8b,
            • Nina Szewczyk z kl. 7a,
            • Karol Słowikowski z kl. 7a.

             GRATULUJEMY!

             

            26 czerwca, podczas uroczystego pożegnania absolwentów odbyło sie przkazanie sztandaru nowemu pocztowi. Była to niezwykle emocjonująca chwila, która na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

            Raz jeszcze, w imieniu całej społeczności szkolnej, chciałabym serdecznie podziękować Zosi Sawczak, Joasi Zalewskiej, Błażejowi Rackiemu, Elizie Ćwiklińskiej, Ince Starke oraz Marcelowi Puchale za całoroczną współpracę, sumienne wywiązywanie się z powierzonych obowiązków oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

             

             opiekun pocztu sztandarowego

            Natalia Piechowska

          • Gminne Współzawodnictwo Sportowe 2025/2026 🥇🥈

            25.06.2026

            Z dumą informujemy o bardzo dobrych wynikach uczniów Naszej Szkoły w tegorocznym Gminnym Współzawodnictwie Sportowym. 🏆

            W kategorii Igrzysk Dzieci nasza szkoła zajęła 🥇 miejsce, potwierdzając wysoki poziom sportowy oraz wszechstronne przygotowanie młodych zawodników. 
            Również w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczniowie „Dwójki” zaprezentowali się znakomicie, zdobywając 🥈miejsce w klasyfikacji końcowej. 👏

            Osiągnięte wyniki są efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz sportowej pasji naszych uczniów, którzy przez cały rok szkolny z dużym poświęceniem reprezentowali szkołę w licznych zawodach i turniejach. 
            Ich determinacja, wytrwałość oraz umiejętność współpracy zasługują na szczególne uznanie.💪
            Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przysłużyli się do tego sukcesu (109 uczniów).  👏


            Sportowa "Dwójka" ❗️❗️🏆

          • Poszukiwani właściciele!

            23.06.2026

            W szkole zgromadziło się sporo pozostawionych przedmiotów – bluz, worków, butów oraz innych rzeczy. Prosimy uczniów i rodziców o sprawdzenie, czy wśród nich nie ma Waszej własności.

            Rzeczy można obejrzeć i odebrać w szatni. 

            Nieodebrane przedmioty zostaną przekazane na cele charytatywne lub zagospodarowane w inny sposób.

            Dziękujemy za pomoc w odnalezieniu właścicieli! 😊🏫

          • Ognisko - kl. 3b

            23.06.2026

            19 czerwca gościliśmy na ognisku u Państwa Kozioł. Prócz pieczonych w ognisku kiełbasek, pysznych rogalików i innych słodkości czekała na nas beztroska zabawa. Szczególną atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia. To ona pochłonęła nas bez reszty. Graliśmy też w piłkę, badmintona, a po smacznym jedzonku odpoczywaliśmy na leżakach i w hamaku. Bardzo dziękujemy Państwo Kozioł i innym rodzicom za przygotowanie tego ogniska. Dzięki Wam spędziliśmy wspaniały czas pełen uśmiechu i wspólnej zabawy. Długo będziemy go wspominać.

            Uczniowie klasy 3b z wychowawczynią

          • CO WIEMY O BOCIANACH? – ZAJĘCIA W KLASIE 2B

            23.06.2026

            W kl. 2b odbył się cykl zajęć „Bioróżnorodność, poznaj by zachować - bocian biały” przeprowadzonych w ramach realizacji projektu „Graj z nami w zielone”. Uczniowie „podglądali” gniazdo bocianie, które ma zamontowaną kamerę, dzięki czemu mogli na żywo obserwować rozwój bocianów.  Poznali zwyczaje, ciekawostki z życia bocianów. Dowiedziały się m.in. dlaczego bocian ma czerwony dziób i czerwone nogi, biało-czarne upierzenie, czym się żywi, jak długo leci do Afryki, w jaki sposób śpi, ile jest gatunków bocianów i gdzie występują. Zajęcia okazały się ciekawe, w efekcie czego powstały piękne prace malarskie.

            Katarzyna Bembenek

          • Kolejne zajęcia w KCK - klasa 2b

            19.06.2026

            11 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w kolejnych zajęciach edukacyjno-artystycznych w Kociewskim Centrum Kultury. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką z p. Marylą, która przybliżyła dzieciom dawne kociewskie podania i wierzenia związane z życiem mieszkańców naszego regionu. Rozmowa toczyła się wokół ludowych zwyczajów, przesądów oraz ciekawych postaci obecnych w lokalnych opowieściach. Uczniowie zwiedzili również Izbę Regionalną. W części praktycznej powstały gołębie na patyku. Czas spędzony w KCK przebiegł szybko i w miłej atmosferze, za co dziękujemy Pani Marii oraz Pani Monice.

            Katarzyna Bembenek

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS „KRÓL JAN III SOBIESKI W OCZACH DZIECKA - moja scena historyczna"

            18.06.2026

            Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie. Był on adresowany do uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej z terenu całej Polski. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej, technicznej, graficznej lub plastyczno-technicznej przedstawiającej postać Króla Jana III Sobieskiego uczestniczącego w scenie ilustrującej ważne wydarzenie historyczne. W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Namalowali przypłynięcie Jana III Sobieskiego z Marysieńką do Pelplina. Ich prace zostały zauważone przez jury i nagrodzone.

            W kategorii klas 1-3 NIKOLA KOCUR, uczennica kl. 2b zajęła I miejsce

            W kategorii klas 7-8 ELIZA ĆWIKLIŃSKA, uczennica kl. 8b zajęła III miejsce

            Dziewczętom gratulujemy i życzymy rozwijania umiejętności plastycznych. Brawo!

            Katarzyna Bembenek

          • Spacer i lody - klasa 1a

            18.06.2026

            Końcówka roku szkolnego to doskonały czas na wspólne chwile na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 1a wybrali się na spacer do Ogrodu Biskupiego, gdzie podziwiali piękne kwiaty i rośliny oraz cieszyli się bliskością natury. Nie zabrakło również lodów, które były słodkim akcentem powoli mijającego roku szkolnego.

            W. Kąkolewska

          • VR w szkole!

            16.06.2026

            W poniedziałek 15 czerwca w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia VR, podczas których uczniowie uczestniczyli w wirtualnej podróży „45 minut dookoła świata”.

            Dzięki technologii VR mogli przenieść się do najbardziej znanych miejsc na świecie i poczuć się jak prawdziwi podróżnicy. W trakcie zajęć:

            🗼 odwiedzili Wieżę Eiffla i podziwiali panoramę Paryża z jej szczytu

            🏺 stanęli u stóp majestatycznych piramid w Egipcie

            🖼️ zwiedzili Luwr – jedno z najsłynniejszych muzeów na świecie

            🏛️ odwiedzili również Koloseum w Rzymie i inne wyjątkowe miejsca znane z kart historii i przewodników turystycznych.

            To była nie tylko fascynująca przygoda, ale także ciekawa lekcja geografii, historii i poznawania różnych kultur w nowoczesnej, angażującej formie. Zajęcia poprowadziła firma wirtualnewycieczki.pl.

            Dziękujemy za inspirującą podróż i nowoczesne podejście do edukacji!

          • Wycieczka do ZOO

            15.06.2026

            Uczniowie klasy 1a, 1b oraz 2a wybrali się na wycieczkę do ZOO. Dużą atrakcją była przejażdżka turboślimakiem, dzięki której dzieci mogły wygodnie  zwiedzać ogród zoologiczny i podziwiać jego mieszkańców. Nie zabrakło również pieszych spacerów, pysznych lodów oraz wizyty w sklepiku z pamiątkami. Wyjazd był pełen radości, ciekawych obserwacji i nowych doświadczeń. Dodatkowo dopisała nam pogoda – pośród wielu deszczowych dni trafiliśmy, na piękny słoneczny dzień. Był to wspaniały i edukacyjny sposób na zakończenie roku szkolnego!

            W. Kąkolewska

          • SPOTKANIE Z MISJONARZEM - BRATEM TOMASZEM

            15.06.2026

            12 czerwca 2026 r. gościliśmy w szkole niezwykłego gościa. Był nim Brat Tomasz, misjonarz na co dzień pracujący w Republice Środkowej Afryki. Spotkania z bratem wpisały się już na stałe w życie naszej szkoły, bowiem podczas urlopu brat Tomasz zawsze nas odwiedza. Podczas bardzo interesującego spotkania wręczyliśmy Bratu DAR SERCA – od dzieci z Pelplina dla dzieci z Afryki. Były to pieniądze zebrane podczas loterii fantowej, która odbyła się w klasach 1-3 oraz zbiórek klasowych.

            Bardzo dziękujemy Bratu Tomaszowi za poświęcony czas, za ciekawe opowieści połączone z oglądaniem zdjęć i życzymy dużo zapału i wytrwałości w Jego codziennej pracy misyjnej.

            Katarzyna Bembenek

          • "W czasie deszczu dzieci się nudzą..."

            11.06.2026

            "W czasie deszczu dzieci się nudzą..." - ale nie klasa 1a, która potrafi znaleźć radość w każdej pogodzie! Dzisiejszy deszcz wcale nie przeszkodził nam w świetnej zabawie. Kałuże, krople deszczu i świeże powietrze stały się doskonałą okazją do ruchu, śmiechu i wspólnego spędzania czasu.

            W. Kąkolewska

          • Warsztaty pierwszej pomocy dla klas 1-3

            11.06.2026

            8 i 9 maja 2026r. uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych i wartościowych zajęciach z zakresu pierwszej pomocy. Lekcję pokazową poprowadził pan Tomek, który w przystępny i angażujący sposób zaprezentował najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska karetki pogotowia. Uczniowie mogli zajrzeć do jej wnętrza, poznać wyposażenie ratowników oraz dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienna praca. Było to niezwykle cenne doświadczenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

             W. Kąkolewska