Strona główna
Pożegnanie Absolwentów!
25.06.20267026 czerwca 20206 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych, które otworzył dostojny polonez, a zwieńczył elegancki walc Absolwentów
Był to także czas podsumowań, wyróżnień i podziękowań – dla uczniów za ich pracę, osiągnięcia i zaangażowanie, dla rodziców za wsparcie oraz dla nauczycieli za codzienny trud i serce wkładane w edukację młodych ludzi.
Nowy poczet sztandarowy 2026/2027
25.06.2026718 czerwca 2026 r. odbyły się wybory do nowego pocztu sztandarowego. Rada Pedagogiczna poprzez tajne głosowanie wyłoniła reprezentantów pocztu głównego na rok szkolny 2026/2027.
Główny skład tworzyć będą:
- Dobrawa Rakowska kl. 8b,
- Łucja Stoboy z kl. 8b,
- Adam Szymczak z kl. 7a.
Natomiast w poczcie zastępczym znalazły się następujące osoby:
Gminne Współzawodnictwo Sportowe 2025/2026 🥇🥈
25.06.2026Z dumą informujemy o bardzo dobrych wynikach uczniów Naszej Szkoły w tegorocznym Gminnym Współzawodnictwie Sportowym. 🏆
W kategorii Igrzysk Dzieci nasza szkoła zajęła 🥇 miejsce, potwierdzając wysoki poziom sportowy oraz wszechstronne przygotowanie młodych zawodników.
Również w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczniowie „Dwójki” zaprezentowali się znakomicie, zdobywając 🥈miejsce w klasyfikacji końcowej. 👏
Poszukiwani właściciele!
23.06.2026W szkole zgromadziło się sporo pozostawionych przedmiotów – bluz, worków, butów oraz innych rzeczy. Prosimy uczniów i rodziców o sprawdzenie, czy wśród nich nie ma Waszej własności.
Rzeczy można obejrzeć i odebrać w szatni.
Nieodebrane przedmioty zostaną przekazane na cele charytatywne lub zagospodarowane w inny sposób.
Ognisko - kl. 3b
23.06.20263319 czerwca gościliśmy na ognisku u Państwa Kozioł. Prócz pieczonych w ognisku kiełbasek, pysznych rogalików i innych słodkości czekała na nas beztroska zabawa. Szczególną atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia. To ona pochłonęła nas bez reszty. Graliśmy też w piłkę, badmintona, a po smacznym jedzonku odpoczywaliśmy na leżakach i w hamaku. Bardzo dziękujemy Państwo Kozioł i innym rodzicom za przygotowanie tego ogniska. Dzięki Wam spędziliśmy wspaniały czas pełen uśmiechu i wspólnej zabawy. Długo będziemy go wspominać.
CO WIEMY O BOCIANACH? – ZAJĘCIA W KLASIE 2B
23.06.202611W kl. 2b odbył się cykl zajęć „Bioróżnorodność, poznaj by zachować - bocian biały” przeprowadzonych w ramach realizacji projektu „Graj z nami w zielone”. Uczniowie „podglądali” gniazdo bocianie, które ma zamontowaną kamerę, dzięki czemu mogli na żywo obserwować rozwój bocianów. Poznali zwyczaje, ciekawostki z życia bocianów. Dowiedziały się m.in. dlaczego bocian ma czerwony dziób i czerwone nogi, biało-czarne upierzenie, czym się żywi, jak długo leci do Afryki, w jaki sposób śpi, ile jest gatunków bocianów i gdzie występują. Zajęcia okazały się ciekawe, w efekcie czego powstały piękne prace malarskie.
Kolejne zajęcia w KCK - klasa 2b
19.06.20261211 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w kolejnych zajęciach edukacyjno-artystycznych w Kociewskim Centrum Kultury. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką z p. Marylą, która przybliżyła dzieciom dawne kociewskie podania i wierzenia związane z życiem mieszkańców naszego regionu. Rozmowa toczyła się wokół ludowych zwyczajów, przesądów oraz ciekawych postaci obecnych w lokalnych opowieściach. Uczniowie zwiedzili również Izbę Regionalną. W części praktycznej powstały gołębie na patyku. Czas spędzony w KCK przebiegł szybko i w miłej atmosferze, za co dziękujemy Pani Marii oraz Pani Monice.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „KRÓL JAN III SOBIESKI W OCZACH DZIECKA - moja scena historyczna"
18.06.20263Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie. Był on adresowany do uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej z terenu całej Polski. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej, technicznej, graficznej lub plastyczno-technicznej przedstawiającej postać Króla Jana III Sobieskiego uczestniczącego w scenie ilustrującej ważne wydarzenie historyczne. W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Namalowali przypłynięcie Jana III Sobieskiego z Marysieńką do Pelplina. Ich prace zostały zauważone przez jury i nagrodzone.
Spacer i lody - klasa 1a
18.06.202612Końcówka roku szkolnego to doskonały czas na wspólne chwile na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 1a wybrali się na spacer do Ogrodu Biskupiego, gdzie podziwiali piękne kwiaty i rośliny oraz cieszyli się bliskością natury. Nie zabrakło również lodów, które były słodkim akcentem powoli mijającego roku szkolnego.
VR w szkole!
16.06.2026W poniedziałek 15 czerwca w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia VR, podczas których uczniowie uczestniczyli w wirtualnej podróży „45 minut dookoła świata”.
Dzięki technologii VR mogli przenieść się do najbardziej znanych miejsc na świecie i poczuć się jak prawdziwi podróżnicy. W trakcie zajęć:
Wycieczka do ZOO
15.06.202638Uczniowie klasy 1a, 1b oraz 2a wybrali się na wycieczkę do ZOO. Dużą atrakcją była przejażdżka turboślimakiem, dzięki której dzieci mogły wygodnie zwiedzać ogród zoologiczny i podziwiać jego mieszkańców. Nie zabrakło również pieszych spacerów, pysznych lodów oraz wizyty w sklepiku z pamiątkami. Wyjazd był pełen radości, ciekawych obserwacji i nowych doświadczeń. Dodatkowo dopisała nam pogoda – pośród wielu deszczowych dni trafiliśmy, na piękny słoneczny dzień. Był to wspaniały i edukacyjny sposób na zakończenie roku szkolnego!
SPOTKANIE Z MISJONARZEM - BRATEM TOMASZEM
15.06.20261812 czerwca 2026 r. gościliśmy w szkole niezwykłego gościa. Był nim Brat Tomasz, misjonarz na co dzień pracujący w Republice Środkowej Afryki. Spotkania z bratem wpisały się już na stałe w życie naszej szkoły, bowiem podczas urlopu brat Tomasz zawsze nas odwiedza. Podczas bardzo interesującego spotkania wręczyliśmy Bratu DAR SERCA – od dzieci z Pelplina dla dzieci z Afryki. Były to pieniądze zebrane podczas loterii fantowej, która odbyła się w klasach 1-3 oraz zbiórek klasowych.
"W czasie deszczu dzieci się nudzą..."
11.06.20266"W czasie deszczu dzieci się nudzą..." - ale nie klasa 1a, która potrafi znaleźć radość w każdej pogodzie! Dzisiejszy deszcz wcale nie przeszkodził nam w świetnej zabawie. Kałuże, krople deszczu i świeże powietrze stały się doskonałą okazją do ruchu, śmiechu i wspólnego spędzania czasu.
W. Kąkolewska
Warsztaty pierwszej pomocy dla klas 1-3
11.06.2026328 i 9 maja 2026r. uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych i wartościowych zajęciach z zakresu pierwszej pomocy. Lekcję pokazową poprowadził pan Tomek, który w przystępny i angażujący sposób zaprezentował najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska karetki pogotowia. Uczniowie mogli zajrzeć do jej wnętrza, poznać wyposażenie ratowników oraz dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienna praca. Było to niezwykle cenne doświadczenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Galeria zdjęć
- brak danych
Partnerzy
- liczba odwiedzin: 3825468
